Jaunuosius prieniečius ir birštoniečius vertins atsakinga komisija

Ateinantį penktadienį, vasario 7 d., Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijoje vyks 21-ojo Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ III etapo (zoninio) šventė-koncertas. Jame dalyvaus ir 12 dalyvių iš Prienų rajono bei Birštono savivaldybių.

Zoninėje atrankoje į tolesnį „Dainų dainelės“ etapą iš viso kovos 42 dalyviai – 113 vaikų iš 7 savivaldybių. Juos vertins Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelės“ atsakinga komisija – Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ sekretorė Dalia Tumosaitė, Nacionalinės M.K.Čiurliono menų mokyklos Gabių vaikų centro vedėjas Žilvinas Meškuotis, Marijampolės muzikos mokyklos direktorius Gytis Širvinskas, Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos direktorė Virginija Savickė-Makūnienė, Kalvarijos meno mokyklos direktorius Juozas Ciprisevičius, Vilkaviškio muzikos mokyklos direktorius Artūras Pečkaitis, Šakių meno mokyklos direktorius Einaras Martinaitis, Birštono meno mokyklos muzikos mokytoja metodininkė Dalia Laimutė Jegelevičienė bei Prienų rajono savivaldybės Išlaužo pagrindinės mokyklos muzikos mokytoja ekspertė Aldona Armonienė.

Rajoniniuose etapuose teisę kovoti III etape iškovojo ir Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos salėje dainuos 6 Prienų rajono savivaldybės dalyviai: solistė Austėja Belenavičiūtė, mokinių vokalinis ansamblis (Raminta Dabrišiūtė, Ieva Juodsnukytė, Gerda Minajevaitė, Dija Revinskaitė, Mintarė Bartulytė, Augustė Rudaitytė, Greta Jaruševičiūtė, Edvinas Marčiulynas, Gabija Juocevičiūtė, Gabija Kuncaitė, Monika Vaitkevičiūtė, Viktorija Siniavskytė), solistė Karolina Gustaitytė, solistė Gabrielė Grabliauskaitė, solistė Eitvilė Acūtė bei mišrus kvartetas (Kamilė Bandonytė, Rugilė Žurauskaitė, Vytautas Trakymas, Tomas Kuzmauskas). Birštono savivaldybei atstovaus 6 jaunieji solistai: Adrija Suchockaitė, Elzė Bisikirskaitė, Meida Mikailaitė, Greta Turčinavičiūtė, Gustas Grigaras ir Emilija Radvilavičiūtė.

„Dainų dainelė“ vyksta jau 40 metų. Kas dveji metai konkursas sukviečia jaunuosius dainininkus iš visos Lietuvos. Pirmiesiems etapams visi dalyviai turi paruošti ir atlikti po tris dainas, paskutiniuose etapuose jie atlieka jau tik vieną iš trijų kūrinių.

Moksleiviai, tapę laureatais pirmuose – mokyklų – etapuose, varžosi rajoniniuose etapuose, kuriuose paaiškėja, kas atstovaus savo savivaldybei zoniniuose etapuose. Zoninių etapų nugalėtojai, surinkę daugiausiai taškų ir iškovoję teisę tapti ne tik respublikos laureatais, bet ir atlikti savo dainą visiems šalies televizijos žiūrovams, keliauja į ketvirtąjį etapą. Ketvirtasis etapas vyksta televizijoje ir jame išrenkami geriausieji atlikėjai iš visų zoninių etapų. Ketvirtojo etapo laureatai dalyvauja penktajame etape – respublikos laureatų koncerte, kuriame nugalėtojai – jie visi. Penktasis etapas – tai televizijos transliuojamas visų laureatų koncertas jų gerbėjams visoje Lietuvoje.

Vasario 7 d. paaiškės, ar rajoniniuose etapuose laureatais tapę Prienų rajono bei Birštono savivaldybių jaunieji dainininkai toliau atstovaus savo kraštui Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ ketvirtajame etape.

Dalyviai ir būsimi laureatai vertinami pagal šiuos kriterijus: intonavimą, vokalinius duomenis, ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą. Vertinant ansamblius dar atsižvelgiama į ansamblio tipą (duetas, tercetas, kvartetas, merginų, vaikinų, mišrus).

Koncertas Marijampolėje prasidės 10 val., o 11.45 val. savo patobulintas dainas atliks Birštono savivaldybės jaunieji dainorėliai, po jų – Prienų rajono savivaldybės jaunieji atlikėjai. Abiejų savivaldybių pasirodymams skirta 1 val. 20 min.

Kviečiame visus palaikyti jaunuosius dainininkus!

Mantvydas Prekevičius

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close