Kuriame saugią ir draugišką mokyklą

Sausio 16 dieną Prienų „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje vyko popietė „Kaip aš jaučiuosi?“, skirta 5–6 klasių mokiniams. Tai vienas iš renginių dalyvaujant tarptautinėje Olweus patyčių ir smurto prevencijos programoje, kurią mokykla įgyvendina nuo 2011 metų.

Nuo 2013 metų mokykloje diegiame Olweus programos kokybės užtikrinimo sistemą (OPKUS). Įgyvendindami šią programą apmokėme mokyklos personalą programos diegimo principų, aprūpinome reikiama metodine medžiaga, taip pat gauname reguliarias instruktorės Dalios Daivos Gasparavičiūtės – specialiai apmokyto specialisto – konsultacijos bei suteikiame pagalbą besityčiojantiems iš kitų ir skriaudžiamiems vaikams. Išmokyti visą mokyklos personalą atpažinti, pastebėti patyčias ir tinkamai į jas reaguoti – ilgas ir nuoseklus darbas. Todėl mokykloje tam skiriama daug dėmesio jau pradinėse klasėse. Mokytojos Neringa Matuizienė ir Asta Simanaitienė vykdo programą „Įveikiame kartu “. Nuo pradinių klasių ugdome pozityvius vaikų bendravimo ir problemų sprendimo įgūdžius, gebėjimus priešintis destruktyvaus ir savidestruktyvaus elgesio formoms bei stengiamės gerinti bendrą emocinę vaiko savijautą. Siekdamos efektyvinti klasės vadovo veiklą ir ugdyti mokinio vertybines nuostatas, direktorės pavaduotoja D. Skučienė ir socialinė pedagogė V. Miknevičienė atliko tyrimą „Klasės vadovo įtaka formuojant mokinių vertybines nuostatas“. Klasių vadovai organizavo tėvų susirinkimus-diskusijas: „Paauglių auklėjimo savitumai ir klasės kolektyvo formavimas“, „Vaiko teisės ir pareigos“, „Paauglio vystymosi psichologiniai ir fiziologiniai ypatumai“, „Tėvų ir vaikų bendravimo stiliai“, „Mokinių konfliktai ir konstruktyvūs jų sprendimo būdai“. Vyko visuotinis mokinių tėvų susirinkimas tema „Šeimos ir mokyklos vaidmuo ugdant vaikų toleranciją“. Patys mokiniai taip pat aktyviai kuria mokyklą, kurioje būtųgeramokytis ir bendrauti. Jie, vadovaujami Mokinių klubo, sukūrė „Mokinių draugiškumo kodeksą“, jį iliustravo ir paskelbė mokyklos interneto svetainėje.

Mokinių klubo renginys-popietė „Kaip aš jaučiuosi?”, kuriame dalyvavo keturios komandos po dešimt mokinių iš 5–6 klasių, sulaukė ypač didelio mokinių susidomėjimo. Popietės metu dalyviai ne tik atliko kūrybines užduotis, bet ir testą, susijusį su elgesio kultūra, žalingais įpročiais, priklausomybėmis, mokinių tarpusavio santykiais, taip pat aiškino, komentavo teisinius aktus ir įstatymus. Renginį vedė 8a klasės mokinės Gabrielė Zujūtė ir Deimantė Černevičiūtė. Atlikę visas penkias užduotis, komandos gavo vertinimo komisijos apdovanojimus. Visi mokiniai pasirašė sutartisdėlelgesio mokykloje ir klasėje su mokyklos vadovais, klasės auklėtojomis. Sutartyse parašytus susitarimus papildė savo sukurtais ir pritarė: „Priimkime sprendimus ir jauskime atsakomybę už jų vykdymą – tapsime kūrėjais“, „Paduokime ranką, pasitikėkime ir pamatysime – nieko neįveikiamo nėra“.

Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos direktorė Ilona Balčiukynienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close