Šildymo sezonui įsibėgėjus

Prasidėjus pavėluotai žiemai ir suintensyvėjus šildymo sezonui, padaugėjo sąlygų bei priežasčių gaisrams kilti. 

Siekdami išvengti gaisrų ir žmonių aukų norime priminti, kad atkreiptumėte dėmesį į naudojamų šildymo įrenginių priešgaisrinę būklę ir saugiai juos eksploatuotumėte. Taip pat pasidomėkite, ar jūsų nenaudojamose patalpose (sandėliukuose, garažuose, sodininkų bendrijose) neįsikūrė socialinės atskirties žmonės, ar jie neįsirengė savadarbių šildymo prietaisų, ar nesišildo atvirais ugnies šaltiniais. Jei tai pastebėjote, būtinai informuokite reikiamas institucijas.

Tai pat norime priminti, kad neišeitumėte iš namų, kai kūrenasi krosnis, židinys ar dega dujinė viryklė, nepatikėkite jų prižiūrėti mažamečiams vaikams. Pačios skaudžiausios nelaimės įvyksta, kai vaikai paliekami namuose vieni. Pastatuose, šildomuose krosnimis, jau reikia dar kartą išvalyti dūmtraukius. Neperkaitinkite krosnių, kad neatsirastų plyšių kaminų, židinių sienelėse, pro kurias gali prasiveržti ugnis, nenaudokite degalų bei kitų greitai užsiliepsnojančių skysčių norėdami greičiau įkurti ugnį. Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jos įrengti nedegų pagrindą. Negalima malkų ir kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių.

Nepamirškite, kokios pavojingos yra smalkės, todėl iškūrenę krosnį, per anksti neužstumkite sklendės. Ją galima visiškai uždaryti tik įsitikinus, kad ugnis jau baigė rusenti.

Besišildydami elektros prietaisais nepamirškite, kad pavojinga į elektros tinklą iškart jungti kelis tokius prietaisus, nes perkraunama elektros instaliacija, kaista laidai, gali įvykti trumpasis jungimas, dėl to taip pat dažnai kyla gaisrai. Elektrinius šildymo prietaisus statykite ant nedegaus paviršiaus, toliau nuo užuolaidų, baldų bei kitų galinčių užsidegti daiktų. Nedžiovinkite ant elektros prietaisų skalbinių, o išeidami iš namų būtinai išjunkite.

Na ir rekomenduojame būtinai įsigyti ir įsirengti autonominius dūmų signalizatorius, kurie įspėtų apie gaisro pavojų.

Pajutę pavojų skambinkite 112.

Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Prevencinės veiklos poskyrio informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close