Išlaužo sveikos gyvensenos klubo „Šventupė“ 2013 m. veiklos ataskaita

Liga – tai nusikaltimas.

Nebūkime nusikaltėliai.

Polis Bregas

 

Baigėsi 2013-ieji metai ir įvyko Išlaužo sveikos gyvensenos klubo „Šventupė“ ataskaitinis susirinkimas, kuriame klubo pirmininkė S. Batutis visus supažindino su klubo veikla per 2013 metus.

Visi užplanuoti darbai 2013 metams sėkmingai įvykdyti. Klubo nariai, pritraukiant Išlaužo gyventojus, išklausė paskaitas apie alijošių produktus ir jų naudojimą, apie depresiją, jos gydymą ir profilaktiką namų sąlygomis.

Per 2013 metus daug dėmesio skyrėme Lietuvos istorijai, jos praeičiai ir dabarčiai. Valdovų rūmuose išklausėme gilią ir plačią Lietuvos istoriją. Kitas žingsnis mūsų klubo veikloje buvo Lietuvos Prezidentūros aplankymas. Ten mes sužinojome apie dabartinį laikotarpį, įdomius faktus, įvykius, papročius, vykstančius šiuose gražiuose, mums brangiuose, rūmuose.

Klubo veikloje jau yra ir tradicinių renginių, kuriuose mes dalijamės savo gerumu su kitais. Tai gerumo diena kovo mėnesį. Aišku, kad kasmet parenkame skirtingas temas. Šiais metais mes pagerbėme tremtinius iš viso Išlaužo seniūnijos. Buvo nuveiktas didelis darbas. Kiekvienas tremtinys buvo aplankytas namuose, surinktos tremties prisiminimų istorijos, nuotraukos, iš kurių sukurtas filmukas, parodytas per renginį. Iš išsaugotų tremties daiktų, renginio metu veikė jų paroda.

Organizuodami renginius mes norime Išlaužo seniūnijos gyventojams parodyti, kad galima prisiminti praėjusius laikus, pabendrauti, pailsėti be didelių pastangų su atvira siela, gera nuotaika ir dvasiniu pakylėjimu.

Kompleksinių renginių organizavimas žmonėms suteikia didesnes galimybes save išbandyti, pažinti, realizuoti. Renginio ir jo pasiruošimo metu žmogui pagerėja nuotaika, savijauta. Atsipalaiduoja įtempta nervų sistema, pamirštami negalavimai ir norisi, kad tokia sveika būsena taptų įpročiu, būtinybe.

Dar tapo tradicija kasmet vykti į Pažaislio vienuolyną, kur šiais metais mes buvome du kartus. Ten pasijuntame gamtos dalelyte ir pajaučiame tikrąjį gyvenimo džiaugsmą. Bendravimas su vienuolėmis susimąstymo valandėlę suteikia vidinę kūno švarą ir organizmo atsinaujinimą.

Taip pat šiais metais didesnį dėmesį skyrėme muzikos ir grožio poveikiui žmogaus organizmui. Kad tai pajustume praktiškai, važiavome į muzikinį teatrą, liaudies muzikos ir šokių koncertus. Didelį įspūdį paliko muzikos garsai gamtoje. Visa tai pajutome „Grybų šventėje“. Šiose vietose akimirką patyrėme ramybę, užmiršome savo rūpesčius, atstatėme psichologinę ir dvasinę pusiausvyrą.

Keliaudami per Lietuvą aplankėme mūsų sostinę. Čia aplankėme Gailestingumo koplytėlę, ten susipažinome su istorija ir pačiu gailestingumo paveikslo originalu. Kopijas mes jau matėme ir kitose Lietuvos bažnyčiose.

Neliko neaplankyti ir mūsų rajono kampeliai. Savo akimis pamatėme Velnio duobę Aukštadvario seniūnijoje, Lietuvos didžiausią ąžuolą, kurį vos apkabinome septyniese, buvome užkopę ant „Napoleono kepurės“, išklausėme įdomią istoriją apie Stakliškių paminklą. Taip pat nepamiršome aplankyti ir midaus gamyklos. Ten susipažinome su gamyklos atsiradimo ir augimo istorija. Paragavome gamyklos produkcijos.

Kasmet veikia Fitneso užsiėmimai Išlaužo gyventojams. Per juos klubo nariai propaguoja judėjimą, kaip dalį sveiko gyvenimo būdų. Pasidalinti patyrimu buvome nuvažiavę į Lampėdžių reabilitacijos centrą, kur specialistai mums išsamiai papasakojo apie kūno kultūros poveikį organizmui ir pravedė praktiškus užsiėmimus.

Norisi pažymėti, kad visi klubo nariai yra aktyvūs, veiklūs, dalyvaujantys visuomeniniame gyvenime.

Natūrali mityba atnaujinančiais metodais, tokiais kaip grynas oras, fiziniai pratimai, grūdinimasis, susimąstymo valandėlė, žinios paimtos iš knygų ir paskaitų, praktiniai užsiėmimai padės mums gyventi pilnavertį gyvenimą, turėti geras mintis, norus, jausmus, padorumą, kad mūsų geri žodžiai taptų realybe.

 

S. Raškauskienė

Išlaužo sveikos gyvensenos klubo „Šventupė“ valdybos narė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close