PATIRTIES PAMOKOS. Metodinė veikla – asmeninio augimo ir ugdymo proceso kaitos dalis

Nuolat besikeičianti visuomenė verčia švietimą atsinaujinti, mokyklose diegti naujoves. Naujos iniciatyvos rajono mokyklų metodinės tarybos ir mokyklų veikloje, lyderystės ir kūrybiškumo mokyklose skatinimas, Švietimo centro prioritetai, gerosios patirties sklaida buvo aptarta rajono savivaldybės mokyklų metodinės tarybos posėdyje.

GYVENIMO RETROSPEKTYVOS. Popietė su Doloresa Kazragyte

„Pamačius bibliotekos pastatą apėmė jausmas, kad čia jau buvau. Pasimečiau – ką daryt? Kartotis nenoriu. O ką dariau, tai užmuškit, neprisimenu“,- pilnut pilnutėlei salei atviravo aktorė, septynių knygų autorė, projekto „Auksinis laureatų ruduo 2013“ dalyvė Doloresa Kazragytė, praėjusią savaitę apsilankiusi Prienų Justino Marcinkevičiaus bibliotekoje.

GYVENIMO RETROSPEKTYVOS. „Iš žodžio akmens – į tikrą akmenį“ (GALERIJA)

„O tėviške, laukų drugeli margas!“, – rašė poetas Justinas Marcinkevičius. Žodžiai, kuriais pavadintas pasaulyje brangiausias žemės lopinėlis, buvo iškalti ant paminklinio akmens jo tėviškėje ir tapo šių metų poeto kūrybos skaitymų tema. Paminklinis akmuo, įamžinantis poeto atminimą, saulėtą rugsėjo 7-ąją iškilmingai pašventintas Važatkiemyje.

GERIEJI AITVARAI. Vienija patriotizmas ir pagarba tautos istorijai

Dvi savaites praleidę už 3000 kilometrų nuo Lietuvos nutolusioje tremties ženklu pažymėtoje Tiumenės žemėje, prieš mėnesį grįžo jau dvyliktą kartą organizuotos jaunimo ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai. Rugsėjo 3 d. keturi iš šešiolikos ekspedicijos dalyvių atvyko susitikti su prieniečiais. Viešojoje įstaigoje „Meninė drožyba“ jaunuoliai dalinosi įspūdžiais iš ekspedicijos.

PATIRTIES PAMOKOS. Pusė gyvenimo – vaikščiojimas peilio ašmenimis

Jeigu vyresniosios kartos prienietį paklaustumėte, ko iš anų laikų pasigenda Prienuose, dažnas turbūt pasakytų: paplūdimio Nemuno pakrantėje, jaukios „Revuonos“ viešbučio kavinės su gyva muzika ir lauko terasa, iš kurios atsiveria gražus gamtos vaizdas, ir kino teatro. Daug kas su nostalgija prisimena kino teatrą „Draugystė“, kuris buvo jaunystės laikų susitikimų su draugais ir pasimatymų, kultūringo laisvalaikio …

TALENTŲ SAMBŪRIS. Etnomuzikos ir liaudies amatų stovykla atsisveikino iki kitų metų (GALERIJA)

Praėjusio šeštadienio ryte į vaikų ir jaunimo Etnomuzikavimo ir liaudies amatų stovyklos „Suvalkijos žali sodai“ uždarymą Skriaudžiuose rinkosi jos  vadovai, vaikai, jų tėveliai ir svečiai. Keturias dienas stovyklavę jaunieji dainininkai ir muzikantai susirinkusiesiems dovanojo koncertą, kuriame parodė, ką per keletą dienų išmoko.

SAKRALIOJI MATERIJA. Gedulo ir vilties dieną – lietuviškosios Lenkijos keliais

Gedulo ir vilties dieną Birštono ir Prienų muziejininkai su grupele ansamblio „Marginys“ dainininkų, kurorto bendrijos „Bočiai“ ir Lietuvai pagražinti draugijos atstovais paminėjo netradiciškai – keliavo po Lenkijoje, Seinų apskrityje, Lietuvą menančias vietoves ir pagerbė jose amžiams atgulusius mūsų šalies didvyrius. Kelionę vainikavo viešnagė pas Punsko lietuvius, stulbinančius savo stiprybe, tautiškumu ir meile Lietuvai.

GYVENIMO RETROSPEKTYVOS. „…kad visų širdyse būtų nors po truputį gerumo kitam“

Diana ir Vaidas Kupstai ne vienam prieniečiui žinomi kaip šeima, kuri bičiuliaujasi su Afrikoje gyvenančiu misionieriumi kunigu Hermanu Šulcu. Šeima, globojanti du Ruandos valstybės vaikus. Vaidas vadovauja Prienų rajono savivaldybės bendruomenių asociacijai ir Žemaitkiemio krašto bendruomenei, Diana dirba kirpėja modeliuotoja grožio salone „Sruogelė“.

TALENTŲ SAMBŪRIS. „Prienų jaunimui“ – vieneri!

Prienuose ilgą laiką nebuvo jokios jaunimą vienijančios organizacijos. Popamokiniai būreliai, meno, sporto mokyklų užsiėmimai – tuo moksleiviško amžiaus jaunimo veikla ir pasibaigdavo. Tiesa, daugelyje rajono mokyklų ir tada veikė pavienės mokinių savivaldos organizacijos, kurių bendradarbiavimą turėjo inicijuoti Prienų rajono mokinių klubas. Deja, šis rajono mokyklų aktyviausių mokinių sambūris nepateisino jaunimo lūkesčių.

TALENTŲ SAMBŪRIS. Jaunieji muzikantai skina laurus

Gabių ir talentingų vaikų yra visur. Tačiau daugiausia gabių menui ir muzikai yra Birštone ir Veiveriuose. Jie matomi ir girdimi ne tik mūsų šalyje, bet ir užsienyje. Šių metų balandžio 13 dieną grupė gabiausių Lietuvos vaikų, tarp jų ir Veiverių A. Kučingio muzikos mokyklos bei Birštono meno mokyklos jaunieji pianistai dalyvavo Lione vykusiame 27-ame tarptautiniame …

PATIRTIES PAMOKOS. Susitikimas su Nomeda Marčėnaite – linksmai ir žaismingai

Balandžio 11-ąją Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka pakvietė prieniečius į susitikimą su žinoma menininke, TV laidų vedėja, labdaros projektų organizatore, knygos „Lėlė“ autore Nomeda Marčėnaite. Šis susitikimas surengtas įgyvendinant Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos finansuojamą kultūrinės edukacijos projektą „Draugų ratas kiTOKS: pažink-priimk-dalinkis“.

GYVENIMO RETROSPEKTYVOS. Įprasminti prisiminimai apie Mokytoją

Šiemet dienos šviesą išvydo ilgai laukta prisiminimų knyga apie šviesios atminties mokytoją lituanistę, poetę Danutę Zieniūtę. Anelės Zurlienės, buvusios Stakliškių vidurinės mokyklos auklėtinės, entuziazmo bei didelių pastangų dėka iš kolegų ir mokinių prisiminimų po kruopelytę buvo surinkta unikali medžiaga apie nepaprastai jautrios sielos žmogaus nueitą tragišką gyvenimo, pažinimo ir kūrybos  kelią. Taip likimas susiklostė, kad …

TALENTŲ SAMBŪRIS. Nemuno krantas pasipuošė margučiais

Ketvirtadienį, nuo pat ryto, nuo Birštono pusės važiuojantieji Greimų tiltu galėjo pajusti artėjančių Šv. Velykų dvasią. Kairiajame Nemuno krante, tarp dar užsilikusio balto sniego ir rudenį nurudusios žolės, margaspalvės gamtos spalvomis – raudona, geltona, žalia, oranžine, mėlyna – žaismingai sumirgėjo Prienų „Revuonos“ vidurinės mokyklos specialiojo ugdymo skyrių juosianti tvora.

GYVENIMO RETROSPEKTYVOS. Nuo idėjos, tikėjimo iki prasmingų darbų

Kovo 31 d. asociacijai Prienų bendruomenė sukanka dešimt metų. Jubiliejinis bendruomenės renginys vyks balandžio 5 dieną Prienų kultūros ir laisvalaikio centre. Kaip bendruomenė keliavo dešimties metų keliu, kalbamės su bendruomenės įkūrėja, buvusia jos pirmininke Loreta Jakinevičiene bei dabartine šios bendruomenės vadove Aukse Grižaite.

SAKRALIOJI MATERIJA. Birštono sakralinis muziejus visada laukia lankytojų

Birštone, buvusios klebonijos patalpose, 2000 metais, švenčiant Krikščionybės jubiliejų, buvo atidarytas sakralinis muziejus, kuris šiuo metu yra vienas iš kultūrinių ir edukacinių renginių centrų. Čia dažnai vyksta parodos, pristatymai, paskaitos ir kitokie kultūriniai renginiai, susiję su religija ir sakralumu. Darbuotojų iniciatyvos ir kūrybingumo dėka čia niekada netrūksta lankytojų.

TALENTŲ SAMBŪRIS. „Žiemos improvizacijose“ apdovanotas visas būrys jaunųjų menininkų

Praėjusią savaitę „Revuonos“ vidurinėje mokykloje vyko tradicinės mokinių kūrybinių darbų parodos-konkurso „Žiemos improvizacijos. Žiemos džiazas“ atidarymas. Kūrybiniai darbai puoš mokyklą iki balandžio pabaigos, o balandžio 30 d. ji keliaus į Stakliškių vidurinę mokyklą, vėliau – į Nemuno kilpų regioninio parko direkcijos patalpas Birštone. Kaip sakė dailės mokytoja A. Deltuvienė, mokiniai pamažu gali brandinti mintis ir …

GYVENIMO RETROSPEKTYVOS. „Kartais atrodo, kad jėgų kažkas atsiunčia iš aukštybių…“

  Visi žmonės nori gyventi visavertį ir prasmingą gyvenimą. Sveikieji tam turi daugybę galimybių ir pasirinkimų, tuo tarpu žmonėms su negalia reikia įvairios pagalbos, bet labiausiai – supratimo, moralinio palaikymo. Prienų aklųjų bendruomenės nariai turi tokį ramstį – Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Prienų filialo pirmininkę Ireną Karsokaitę, kurią visi labai vertina, gerbia ir myli.

GYVENIMO RETROSPEKTYVOS. Devyniasdešimt pralėkė kaip vėjas

Į margą gyvenimo patirčių skrynią suguldytos devynios dešimtys metų. Kiekvienas pripažins, jog tai ilgas, garbingas amžius, juolab jog ne dažnam lemta tokio sulaukti. Tačiau vasario 10 d. jubiliejų paminėjusi Prienuose gyvenanti Agota Puidokienė nemano, jog tai buvo ilgas kelias. „Atrodo, kad čia kaip vėjas – tik prapūtė ir viskas“, – patikino miela, jaunatviškai besišypsanti moteris.

TALENTŲ SAMBŪRIS. „Prienų krašto vyturiai“ čiulba vis drąsiau

Kasmet drąsėjantis, tampantis vis vaizdingesnis ir išraiškingesnis Prienų krašto jaunųjų kūrėjų žodis suguldytas jau į vienuoliktąjį rajono mokinių kūrybos almanachą „Prienų krašto vyturiai“. Pasisveikinti su naująja knyga ir pasidalinti džiaugsmu gražų gruodžio rytmetį jaunieji rajono vyturiai ir vyturiukai suskrido į Prienų Justino Marcinkevičiaus biblioteką.

GERIEJI AITVARAI. Kai svetimi rūpesčiai tampa savi

Mūsų visuomenė sensta, o vyresnio amžiaus senjorams kyla įvairių problemų. Ypač tiems, kuriems judėjimo laisvę riboja negalia ar liga ilgesniam laikui prikausto prie patalo. Birštone ligotiems ir vienišiems arba reikalingiems slaugos žmonėms į pagalbą atskuba ne tik Carito savanoriai, bet ir teikiantys socialines paslaugas Nemajūnų dienos centro ir Neįgaliųjų dienos centro darbuotojai.

GYVENIMO RETROSPEKTYVOS. Nuotraukose atgimęs senasis Šilavotas

Lapkričio 8 d. Prienų krašto muziejuje vyko popietė „Prisiminkime Šilavoto istoriją“, kurios metu buvo pristatyta fotografijų paroda ,,Senasis Šilavotas“. Renginį vedė poetė, Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė, duris į istorinę šio krašto praeitį atvėrė tautosakininkas, humanitarinių mokslų daktaras Kostas Algirdas Aleksynas, knygų autorius Jonas Mikučiauskas. Prisiminimais dalijosi senieji šilavotiškiai.